Půl roku v Asii

Proč a jak vznikl náš plán?

Rok jsem šetřil. Minulou zimu jsem čas po práci trávil hraním her na playstationu. Tak moc mi chybělo dobrodružství. Jsem z pochmurného kraje Ostravy plné továren a smogu a také jsem alergik. Tuto zimu a jaro jsem se rozhodl vyhnout se temným chladným dnům a odjet do Asie. Přijedu zpět, až skončí jarní pylová sezóna. Během toho chci ještě více poznat země, kultury, a hlavně sám sebe.

Mimochodem jsem programátor a digitální nomád, takže mohu během cesty pracovat za počítačem a vytvářet webové stránky svým klientům.

Cestu jsem naplánoval s kamarádem Michalem.

Kam všude pojedeme?

Máme v plánu během půl roku navštívit několik států Asie:

  • Listopad–prosinec 2017: Thajsko – ostrov Koh Samui
  • Prosinec–leden 2018: Thajsko – ostrov Koh Lanta
  • Leden–únor 2018: Kambodža – město Siem Reap a jeho Angkor Wat
  • Únor–březen 2018: Vietnam – pravděpodobně oblast Ninh Binh poblíž Hanoie
  • Březen–duben 2018: Vietnam – Sapa a její hory a rýžové plantáže
  • Duben–květen 2018: Nepál – zřejmě hlavní město Kathmandu
  • Květen–červen 2018: Bali – ostrov Bohů, možná ostrov Flores

Vždy budeme na jednom místě alespoň měsíc, abychom mohli prožít opravdovou atmosféru místa. Seznámit se s kulturou, jídlem, poznat památky a vše, co k tomu patří.

Každý týden článek

Zavazuji se sám sobě a taky všem čtenářům, že každý týden napíšu článek (většinou ve středu). Článek bude odkrývat to, co jsme prožili. V těchto článcích nechci psát o všech místech, která jsme navštívili, ale chci spíše vyjadřovat aktuální náladu a opravdové emoce z naší cesty. O místech se můžete dočíst na Wikipedii, ale o pocitech a o tom, jaká dobrodružství zažijeme, tam nic nenajdete.

Připravit, pozor, můžete začít číst!

Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 15. 11. 2017


Digitramp © 2014-2018, kontakt: info@digitramp.cz