2. týden v Asii: Koh Samui, Thajsko

Cestovatelský seriál

Celou noc a celý den prší. To ale nevadí, protože mohu nerušeně pracovat na projektech pro klienty. Bez pocitu viny, že sedím v Thajsku za počítačem. Tento týden jsem už odpracoval téměř 18 fakturovatelných hodin, a to je teprve středa. To, že je v těchto dnech většinou zamračeno, vůbec nebrání tomu zažít nevšední zážitky.

Hadí farma

Jako třeba návštěva hadí farmy. Tam jsme na vlastní oči viděli útok obrovské krajty na slepici. Ta byla během několika minut udušená a určitě měla zlámané všechny kosti. Taky nám tamější průvodci předvedli tance s hady a dokonce jsem zažil ten nepříjemný pocit, když ti po ruce leze najednou 8 černých škorpiónů. Nejhorší na tom je, když průvodce schválně škorpiona provokuje a ten se ti pak snaží ukousnout prsty. Pocit, jak ti škorpion leze až ke krku, si asi umíš představit, brrr… Mrkněte na krátké video na facebooku.

Muslimská vesnička

Nebo náhodná návštěva muslimské rybářské vesničky, kde měli takový bordel, až to nešlo pochopit. Odpadky před vchodem do domu, vedle domu, za domem, všude. Nicméně měli to, co už u nás v Evropě vídáme málokdy. Místní lidé byli spolu. Ženské kecaly ve skupinkách, dědové seděli před domy a děti pobíhaly všude okolo. Na pláži to bylo ještě divočejší. Vypadalo to jako nějaká kulturní akce. Děti si opět hrály, ženy obíraly rybářské sítě a ostatní prostě jen klábosili. Celou dobu jsem myslel na to, jací jsme my Češi chudáci. Mnozí odsuzují tyto mírumilovné lidi bez toho, aniž by je poznali nebo pochopili jejich zvyky. Jsme všichni přece lidé. Všichni máme své touhy, své problémy a svůj život takový, jaký je. Nezáleží na náboženství. Můžeme se v mnohém inspirovat. Nemyslím zrovna v tom, že budeme mít všude odpadky, ale každá kultura dokáže určitě nějakým způsobem inspirovat kulturu jinou. Pan Okamura by tady asi zešedivěl.

Český Koko Bar

Také jsme se seznámili s místním českým Koko Barem, kde působí Bob, který nám povyprávěl vtipné historky. Třeba jak ostrov každý rok navštěvuje parta čilých důchodkyní z Česka, které si zde užívají života na plno a jak si rády popijí. To, že odjíždí vždy s brekem, asi nemusím zmiňovat. V baru jsme se také seznámili se slavným Tomíkem na cestách, který se rozhodl, že přijede do Česka po zemi tuk-tukem. Tomík je zkušený cestovatel, který tady ale musí řešit spoustu legislativních problémů při přechodu hranic s vozidlem, které vlastně ani nemůže vlastnit. Jsem zvědav, jak to zvládne. Určitě jej sledujte na Facebooku.

Grilovačka s Čechy na Koh Samui

V pondělí jsme zamířili rovnou na grilovačku, kterou pořádal Bob v Koko Baru. Bylo téměř plno. Pokecali jsme u piva Chang s partou Liberečáků, s Tomíkem a taky jsme se seznámili s programátorem Tomášem, který tady je, jako digitální nomád, se svou manželkou a malou dcerou. Dohodli jsme se s ním, že pojedeme v neděli na obrovskou plážovou párty Full Moon Party na vedlejší ostrov Koh Pha Ngan. Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

Jako doma

Na závěr bych dodal, že už se konečně dostávám do asijského tempa. Už moc neřeším, co budeme dělat. Máme přeci tolik času a nikam nespěcháme. V Tescu už nakupujeme s přehledem, už víme, kde je dobré jídlo a masáže a v ledničce už začíná i něco být. Taky jsme si nechali vyprat první várku oblečení v jednom z místních podniků a mohu říct, krásně voňavé a vyžehlené. To prostě chcete.

Jinak jsme sice teprve druhý týden na Koh Samui, ale já už netrpělivě našel a zarezervoval, přes jednu facebookovou skupinu, ubytování na Koh Lantě, kde pojedeme 15. prosince. Pouze 7 000 Kč pro dva na měsíc, no neberte to.

Tak zase příští týden! Měj se!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 29. 11. 2017