Thajsko: Síla vizualizace

Poprvé na kajaku

Dnešní výlet ve znamení kajakování a mangrových lesů dopadl rozporuplně. Na jednu stranu nás zavezli ke krásnému neobydlenému ostrovu, který byl plný krasových útvarů z vápence, ale kajakovali jsme asi jen pouhou hodinu. Jelikož nás bylo s průvodcem přesně sudý počet, jel jsem s průvodcem, který to bral vše jako každodenní rutinu. Radějí bych jel sám a vše si pořádně prohlídl a schválně zdržoval celou skupinu. Na těhle výletech se to ani jinak udělat nedá. Při kajakování jsme lemovali ostrov a vjeli i do jedne z jeskyň, která měla dokonce stalaktity a stalagmity. Kajakování mi příjde docela v pohodě a už se těším, až si kajak příště, ať už v česku nebo v zahraničí, pronájmu na celý den soukromě.

Ostrov Bubu

Tento ostrov mě skutečně vystrašil tím, jak má krásnou pláž s bílým pískem, úžasnou vodu, absolutním klidem bez turistů a výhledem na okolní ostrůvky. Na ostrově Bubu jsme dostali mini oběd, tzn. jednu naběračku rizota a pak měli asi dvě hodiny na to, abychom se opalovali nebo koupali. To jsme nemohli radějí ty dvě hodiny kajakovat kolem celého ostrova? Asi by si pak průvodce a kapitán nemohli dát šlofíka v houpací síti. Zase svoje češství nezapřu a jenom si stěžují, takže obraťme list.

Na tomto ostrově byl i jednoduchý penzion, za standardní cenu a tak jsem hned uvažoval, koho zde příště vemu :-) Byla by to sice izolovaná dovolena, ale absolutně pohádková.

Mangrovy a krmení opic

Myslel jsem si, že po těch dvou hodinách odpočinku budeme ještě kajakovak mezi mangrovy, ale tak to nebylo. Když jsme přijížděli k mangrovům, loďka musela zpomalit, protože byl odliv a to velké moře, co tu všude dokola bylo, mělo údajně jen po kolena vody :-) Kdo by to řekl? Nejsem geolog, ale údajně je zde mnoho ostrovů právě z tohoto důvodu - je zde mělké moře. Dojeli jsme k místu, kde na nás již čekalo několik desítek opic. Musím si zjistit, co to je vlastně za druh. Každopádně krmení opic tu má již turistickou tradici a je to opravdu velmi vtipná aktivita. Opice natahují ruky, jedí jako lidi a dokonce se napijou z petky nebo si na Vás připijou Coca Colou :-) Jedna opice mi vylezla na hlavu a spolucestující to vyfotil. Očekávám od něj fotku na mailu :-) Jinak jsou zde údajně v hlavní sezoně tlupy opic až o 300 kusech. To musí být pak krmení!

Další kajakování se nekonalo a jelo se zpět do loděnice. Mangrovy jsou opravdu zajímavé porosty, plné kořenů, listů a života. V posledních okamžicích v tomto lese jsem ještě zahledl typické zástupce těchto porostů a to chodicí ryby.

 

A co ta vizualizace?

Od prvních okamžiků, kdy jsem začal uvažovat o cestě do Thajska jsem si na svůj mobil dal tapetu s thajskou loďkou. Díval jsem se na ní každý den a říkal jsem si, jak bude skvělé, až tam budu. Mezitím jsem dělal postupné vědomé i nevědomé kroky. Dneska si tapetu mohu změnit za svoji vlastní, protože jsem prakticky identickou jen s malými rozdíly udělal sám. Co z toho plyne? Funguje to! Pokud něco chcete, stačí na to myslet, stačí pro to něco dělat a nakonec toho prostě dosáhnete. Je to na každém z nás, zda chceme něco udělat ve svém životě nebo ne. Je to na každém z nás, zda budeme stagnovat ve vlastní pohodlné realitě nebo půjdeme napříč svým snům mimo svou konfortní zónu. Život je za předpokladu jeden a je třeba s ním takto naložit. Vím, že si bohužel spousta lidi řekne, že si představuju jako hurvínek válku, ale i kdyby. Funguje to! Mějte se fajn :-)

Fotka dorazila:

Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.