Thajsko: Síla vizualizace

Cestovatelský seriál

Poprvé na kajaku

Dnešní výlet ve znamení kajakářství a mangrovových lesů dopadl rozporuplně. Na jednu stranu nás zavezli ke krásnému neobydlenému ostrovu, který byl plný krasových útvarů z vápence, ale na kajaku jsme jeli asi jen pouhou hodinu. Jelikož nás bylo s průvodcem přesně sudý počet, jel jsem s průvodcem, který to bral vše jako každodenní rutinu. Raději bych jel sám a vše si pořádně prohlídl a schválně zdržoval celou skupinu. Na těchto výletech se to ani jinak udělat nedá. Při jízdě na kajaku jsme lemovali ostrov a vjeli i do jedné z jeskyň, která měla dokonce stalaktity a stalagmity. Jízda na kajaku mi přijde docela v pohodě a už se těším, až si kajak příště, ať už v Česku nebo v zahraničí, soukromě pronajmu na celý den.

Ostrov Bubu

Tento ostrov mě skutečně vystrašil krásnou pláží s bílým pískem, úžasnou vodou a také absolutním klidem bez turistů a výhledem na okolní ostrůvky. Na ostrově Bubu jsme dostali malý oběd, tzn. jednu naběračku rizota, a pak jsme měli asi dvě hodiny na to, abychom se opalovali nebo koupali. To jsme nemohli raději ty dvě hodiny jezdit na kajaku kolem celého ostrova? Asi by si pak průvodce a kapitán nemohli dát šlofíka v houpací síti. Zase svoje Češství nezapřu a jenom si stěžuji, takže obraťme list.

Na tomto ostrově byl i jednoduchý penzion za standardní cenu, a tak jsem hned uvažoval, koho zde příště vezmu :-) Byla by to sice izolovaná dovolená, ale absolutně pohádková.

Mangrovy a krmení opic

Myslel jsem si, že po těch dvou hodinách odpočinku budeme ještě jezdit na kajaku mezi mangrovy, ale tak to nebylo. Když jsme přijížděli k mangrovům, loďka musela zpomalit, protože byl odliv, a to velké moře, co tu všude dokola bylo, mělo údajně jen po kolena vody :-) Kdo by to řekl? Nejsem geolog, ale údajně je zde mnoho ostrovů právě z tohoto důvodu – je zde mělké moře. Dojeli jsme k místu, kde na nás již čekalo několik desítek opic. Musím si zjistit, co to je vlastně za druh. Každopádně krmení opic tu má již turistickou tradici a je to opravdu velmi vtipná aktivita. Opice natahují tlapky, jedí jako lidi a dokonce se napijí z pet lahve nebo si na Vás připijí Coca Colou :-) Jedna opice mi vylezla na hlavu a spolucestující to vyfotil. Očekávám od něj fotku na e-mailu :-) Jinak jsou zde údajně v hlavní sezóně tlupy opic až o 300 kusech. To musí být pak krmení!

Další jízda na kajaku se nekonala a jelo se zpět do loděnice. Mangrovy jsou opravdu zajímavé porosty, plné kořenů, listů a života. V posledních okamžicích v tomto lese jsem ještě zahlédl typické zástupce těchto porostů, a to chodící ryby. 

A co ta vizualizace?

Od prvních okamžiků, kdy jsem začal uvažovat o cestě do Thajska, jsem si na svůj mobil dal tapetu s thajskou loďkou. Díval jsem se na ni každý den a říkal jsem si, jak bude skvělé, až tam budu. Mezitím jsem dělal postupné vědomé i nevědomé kroky. Dneska si tapetu mohu vyměnit za svou vlastní fotku, protože jsem prakticky identickou jen s malými rozdíly udělal sám. Co z toho plyne? Funguje to! Pokud něco chcete, stačí na to myslet, stačí pro to něco dělat a nakonec toho prostě dosáhnete. Je to na každém z nás, zda chceme něco udělat ve svém životě nebo ne. Je to na každém z nás, zda budeme stagnovat ve vlastní pohodlné realitě, nebo půjdeme vstříc svým snům mimo svou komfortní zónu. Život je jen jeden a je třeba s ním takto naložit. Vím, že si bohužel spousta lidi řekne, že si to představuji jako Hurvínek válku, ale i kdyby. Funguje to! Mějte se fajn :-)

Fotka dorazila:


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 01. 05. 2015