Thajsko: První dny na Koh Lantě

Týden na ostrově

Je to skoro týden, co jsem na úžasném thajském ostrově Koh Lanta a začínám si moc dobře zvykat. Život zde je vyhovující a nebýt toho, že tu jsem sám, nemá tento život chybu. Tedy, chybu to ještě jednu má. Opravdu silné slunce, na které moje evropská keltská kůže není zvyklá. Vzhledem k tomu, že ani faktor 30 nestačil a jsem již po druhé spálený, tak jsem investoval nemalou část kapesného na vysoké účinný faktor 50 a gel po opalování z Aloe Vera.

První okamžiky na skútru

Jak už jsem sliboval, popíšu své zážitky na skútru či motocyklu, který jsem si zde pronajal za asi 2500 Kč na měsíc. Nikdy dříve jsem na tom nejel, tak jsem požádal recepčního, který neuměl anglický, aby mi ukázal, jak se na tom vlastně jezdí a jak se s tím zachází. Vzal mě na dvorek penzionu a během pár sekund jsem už jel. Easy. Byl to automat, takže vlastně jen nasednete a z pomocí právé ruky přidáváte nebo ubíráte na rychlosti. Vyjel jsem tedy prozkoumat nejbližší oblast ostrova na motorce. Samozřejmě jsem zamířil u první zatáčky k moři. Long Beach neboli dlouhá pláž je opravdu dlouhá. Břehy lemují stromy, které připomínají obrovské asparágusy. Moře mě opravdu překvapilo svou úžasnou teplotou. Nikdy jsem nesnášel studenou vodu a to ani na krytých bazénech doma. Tady je o úžasný vodní relax postaráno.

Zběžný průzkům ostrova

Ostrov je lemován silnici, kterou se dá projet komplet celý ostrov. Kolem hlavní cesty jsou všude obchůdky, lékarny, restaurace, hotely a mnoho barů. Taktéž zde množství lesních cest, které vedou do džungle. Já se po jedné zvídavě vydal. V džungli roste mnoho známých rostlin, které u nás pěstujeme doma. Narazil jsme na spoustu jednoduchých obydlí, kde žijí domorodci a taky jsem viděl dvou-metrového hada, plazícího se přes cestu. U jednoho obřího stromu jsem se zastavil, abych jej vyfotil a začaly nademnou skákat opice. Nikdy dříve jsem neviděl opice ve volné přírody, je to zvláštní pocit. Když už jsem byl hodně daleko a bál se, že netrefím zpět, obrátil jsem se. Další den jsem poznával pláže až k samotnému cípu ostrova, kde je národní park. Pláže jsou opravdu nádherné a obzvlášť jedna z nich se mi zalíbila a byl jsem na ní už asi 4x. Nikdo tam většinou není, je tam snadný přístup a je obrostla kokosovými palmami. Skutečný ráj jako z časopisu. Zajímavé je, že pokaždé když příjdu na jakoukoliv pláž je jiná. Příliv a odliv je tu opravdu nevyspitatelný a tak je to někdy příjemné převapení, někdy však naopak.

A jak to jde s práci?

Vzhledem k tomu, že jsem zde jel i za účelem pracovat a starat se o své klienty z druhého konce světa, navštěvují každý den úžasné co-workingové centrum pro digitální nomády "Kohub". Kohub mám od penzionu asi 10 minut pěžky a na skútru tu jsem za 2 minuty. Je to tady opravdu vemi příjemné. Internet je jistota, ale mohl by být ještě rychlejší - hlavně ping. Příjemní lidé z celého světa Vám tu rádi se vším poradí a pomohou, pokud se nebojíte mluvit anglický. S návštěvou tohoto centra trhli letos češi pravděpodobně rekord. Každý den do 11 hod si můžete objednat oběd a nejrůznější ovocné drinky po celý den. Je to zde sice drahší, ale máte to hned pod nos a ještě si můžete užít příjemný oběd s poznáním dalších lidí, kteří odtud pracují. Velmi zajímavý fakt je, že je zde mnoho lidí, kteří opravdu pracují na plné obrátky a jsou zde od rána do večera. Pak si ale může člověk říct, jaký to má vlastně význam? Celé dny pracovat a Thajsko vidět jen v minimu volného času? Asi je to na každém. Mi se prozatím daří velmi dobře tyto dvě oblasti zkloubit dohromady.

Na závěr mohu říct, že jsem tento týden zvládl opravdu hodně práce a motivace je úpně na jiné úrovni. Ono člověk opravdu udělá více, když ví, že za chvíli se bude válet na krásné pláží.

Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.