Thajsko: První dny na Koh Lantě

Cestovatelský seriál

Týden na ostrově

Je to skoro týden, co jsem na úžasném thajském ostrově Koh Lanta a začínám si moc dobře zvykat. Život zde je vyhovující a nebýt toho, že tu jsem sám, nemá tento život chybu. Tedy, chybu to ještě jednu má. Opravdu silné slunce, na které moje evropská keltská kůže není zvyklá. Vzhledem k tomu, že ani faktor 30 nestačil a jsem již po druhé spálený, investoval jsem nemalou část kapesného na vysoce účinný faktor 50 a gel po opalování z Aloe Vera.

První okamžiky na skútru

Jak už jsem sliboval, popíšu své zážitky na skútru či motocyklu, který jsem si zde pronajal za asi 2 500 Kč na měsíc. Nikdy dříve jsem na tom nejel, tak jsem požádal recepčního, který neuměl anglicky, aby mi ukázal, jak se na tom vlastně jezdí a jak se s tím zachází. Vzal mě na dvorek penzionu a během pár sekund jsem už jel. Easy. Byl to automat, takže vlastně jen nasednete a pomocí pravé ruky přidáváte nebo ubíráte na rychlosti. Vyjel jsem tedy prozkoumat nejbližší oblast ostrova na motorce. Samozřejmě jsem u první zatáčky zamířil k moři. Long Beach neboli dlouhá pláž je opravdu dlouhá. Břehy lemují stromy, které připomínají obrovské asparágusy. Moře mě opravdu překvapilo svou úžasnou teplotou. Nikdy jsem nesnášel studenou vodu, a to ani na krytých bazénech doma. Tady je o úžasný vodní relax postaráno.

Zběžný průzkum ostrova

Ostrov je lemován silnicí, kterou se dá projet komplet celý ostrov. Kolem hlavní cesty jsou všude obchůdky, lékárny, restaurace, hotely a mnoho barů. Taktéž množství lesních cest, které vedou do džungle. Já se po jedné zvídavě vydal. V džungli roste mnoho známých rostlin, které u nás pěstujeme doma. Narazil jsem na spoustu jednoduchých obydlí, kde žijí domorodci, a taky jsem viděl dvou-metrového hada, plazícího se přes cestu. U jednoho obřího stromu jsem se zastavil, abych jej vyfotil, a nade mnou začaly skákat opice. Nikdy dříve jsem neviděl opice ve volné přírodě, je to zvláštní pocit. Když už jsem byl hodně daleko a bál se, že netrefím zpět, obrátil jsem se. Další den jsem poznával pláže až k samotnému cípu ostrova, kde je národní park. Pláže jsou opravdu nádherné a obzvlášť jedna z nich se mi zalíbila a byl jsem na ní už asi 4×. Nikdo tam většinou není, je tam snadný přístup a je obrostlá kokosovými palmami. Skutečný ráj jako z časopisu. Zajímavé je, že pokaždé, když přijdu na jakoukoliv pláž, je jiná. Příliv a odliv je tu opravdu nevyzpytatelný, a tak je to někdy příjemné překvapení, někdy však naopak.

A jak to jde s prací?

Vzhledem k tomu, že jsem zde jel i za účelem pracovat a starat se o své klienty z druhého konce světa, navštěvuji každý den úžasné co-workingové centrum pro digitální nomády „KoHub“. KoHub mám od penzionu asi 10 minut pěšky a na skútru tu jsem za 2 minuty. Je to tady opravdu velmi příjemné. Internet je jistota, ale mohl by být ještě rychlejší – hlavně ping. Příjemní lidé z celého světa Vám tu rádi se vším poradí a pomohou, pokud se nebojíte mluvit anglicky. S návštěvou tohoto centra trhli letos Češi pravděpodobně rekord. Každý den do 11 hod si můžete objednat oběd a nejrůznější ovocné drinky po celý den. Je to zde sice dražší, ale máte to hned pod nos a ještě si můžete užít příjemný oběd s poznáním dalších lidí, kteří odtud pracují. Velmi zajímavý fakt je, že je zde mnoho lidí, kteří opravdu pracují na plné obrátky a jsou zde od rána do večera. Pak si ale může člověk říct, jaký to má vlastně význam? Celé dny pracovat a Thajsko vidět jen v minimu volného času? Asi je to na každém. Mně se prozatím daří velmi dobře tyto dvě oblasti skloubit dohromady.

Na závěr mohu říct, že jsem tento týden zvládl opravdu hodně práce a motivace je úplně na jiné úrovni. Ono člověk opravdu udělá více, když ví, že za chvíli se bude válet na krásné pláži.


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 18. 04. 2015