Thajsko: Maya Bay

Cestovatelský seriál

Jako z filmu...

Sám přes děsivě chaotický Bangkok, vzdálen tisíce kilometrů od Evropy. Na jeden z nejkrásnějších ostrovů světa, kde si užívá pláží s bílým pískem a s tak průzračnou vodou. Kde plave s hejny různobarevných ryb mezi korály a kde krmí opice ovocem. Toto není úvodník z filmu The Beach se slavným DiCapriem, ale je to aktuální zážitek z výletu na pláž Maya Bay na ostrově Ko Phi Phi Lee, z kterého jsem se před pár minutami vrátil.

Jak na ostrov...

Na ostrov jsem se dostal výletní lodí z ostrova Koh Lanta, kde už nějaký pátek bydlím. Výlet lodí Vám zařídí jedna z nespočtu cestovních agentur, které zde jsou na každém kroku po celé oblasti. Za nějakou tisícovku Vás ráno z Vašeho hotelu vyzvednou, přivezou k lodi, dají Vám najíst, napít, dovezou Vás na luxusní místa, půjčí Vám výbavu na šnorchlování, dovezou Vás na místa, kde jsou barevné rybky a korály, a pak zase odvezou zpět k Vašemu hotelu. Výlety zde umí opravdu skvěle organizovat a vše je přesně dle domluvy. Až bych někdy uvítal, aby nás na některých místech, jako např. slavná pláž nebo šnorchlování mezi rybkami, nechali delší dobu než pouhou hodinu.

Skutečný ráj...

Nicméně abych se vrátil k samotnému ostrovu Ko Phi Phi Lee a slavné pláži Maya Bay. Ostrov je vzdálen asi hodinu pomalejší lodí z dceřiného ostrova Ko Phi Phi Do a je mnohem větší, než jsem si myslel. Lemují ho vysoké skalní útvary a celá cesta k slavné Pláži působí opravdu velkolepým dojmem. Jak už jsem si zvykl, vše na fotkách vypadá tak trochu menší než ve skutečnosti. Celá oblast pláže se skalami dokola je mnohem větší než na fotkách a řekl bych, že je to tady dokonce hezčí než v samotném filmu. Asi jediný případ filmu, kde nemuseli nic vylepšovat. Od rána zde proudí davy turistů, a to i mimo sezónu – tzv. green season. Na pláži sice najdete místa, kde vyfotíte nějakou aspoň trochu izolovanou fotku, ale kolem dokola Vás doprovází asi tolik turistů jako na našem Václavském náměstí. Bylo zde mnoho asijských turistů a málo Evropanů. Proto se Vám může klidně stát, že se s Vámi budou chtít vyfotit krásné Asiatky jako s nějakým suvenýrem. Jedinou ostudou thajského národa a tohoto místa je, že jen pár metrů od pláže ve křoví najdete volně rozprostřené množství odpadků.

Zpáteční cesta, opice a puchýře...

Při zpáteční cestě nás ještě zavezli na pláž ukrytou mezi skalami ostrova Ko Phi Phi Do, která je domovem desítky opic. Opice Vás již z dálky vyhlíží s vidinou dobrého ovoce či jiného jídla. Po krmení opic jsme ještě dorazili na hlavní pláž ostrova Ko Phi Phi Do, kde jsme měli rozchod asi 45 minut, tak jsem to rychle oběhl a vzhledem k tomu, že již nějaký pátek chodím často bosý, zjistil jsem, že mám obrovské puchýře na patách, které právě praskly. Nemůžu moc chodit, takže to vidím na několik velmi pracovně produktivních dní v KoHubu bez vycházek.


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 28. 04. 2015