Thajsko: Chiang Mai mě neohromil

Chang Mai se dá pokládat za centrum severního Thajska, je to velké město s bohatou kulturou. Taktéž je to téměř jednička z míst k žití pro digitální nomády a je zde velká komunita. Proč? Je zde totiž výborné zázemí z pohledu několik co-workingových center s rychlým internetem, spousta hotelů a penzionů s denním i měsíčním nájmem, levno a nebřeberné množství aktivit, které může nomád realizovat ve volném čase. Jaké jsem měl z toho všeho pocity já? To se Vám pokusím sepsat v tomto článku.

Co-workingové centra v Chiang Mai

Téměř tři týdny jsem docházel do co-workingového centra Punspace 2 v samotném centru města. Dvojka je zde proto, že existuje ještě Punspace 1, který je mimo hlavní čtverec Chiang Mai. Nicméně to i tak není daleko od všeho důležitého. Oproti co-workingovému centru na ostrově Koh Lanta není v těchto centrech rozhodně tak rodinná atmosféra a pohoda. Jsou to jen místa, kde lidi zapnout MacBook, zapnout sluchátka a tvrdě pracují. Nedívají se, kdo přišel. Nemají zájem o komunikaci a už vůbec o nějakou společnou aktivitu. Ano, je to možná moje subjektivní zkušenost, ale tak jsem to zažil.

Má smysl chodit do co-workingkového centra?

Další věc, která s tímto souvisí je, zda vůbec má smysl do takového centra docházet? Za předpokladu, že nemáte potřebu vyhledávat nové zahraniční kontakty a za předpokladu, že Vám nevadí izolace a nebo, že jste na cestách s další osobou, nevidím jediný důvod proč platit další 2500 Kč / měsíc za to, že si sednete mezi ignoranty.

Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.