Thajsko: Chiang Mai mě neohromil

Cestovatelský seriál

Chang Mai se dá pokládat za centrum severního Thajska, je to velké město s bohatou kulturou. Taktéž je to téměř jednička z míst k žití pro digitální nomády a je zde velká komunita. Proč? Je zde totiž výborné zázemí z pohledu několika co-workingových center s rychlým internetem, spousta hotelů a penzionů s denním i měsíčním nájmem, nízké ceny a nepřeberné množství aktivit, které může nomád realizovat ve volném čase. Jaké jsem měl z toho všeho pocity já? To se Vám pokusím sepsat v tomto článku.

Co-workingová centra v Chiang Mai

Téměř tři týdny jsem docházel do co-workingového centra Punspace 2 v samotném centru města. Dvojka je zde proto, že existuje ještě Punspace 1, který je mimo hlavní čtverec Chiang Mai. Nicméně to i tak není daleko od všeho důležitého. Oproti co-workingovému centru na ostrově Koh Lanta není v těchto centrech rozhodně taková rodinná atmosféra a pohoda. Jsou to jen místa, kde lidé zapnou MacBook, zapnou sluchátka a tvrdě pracují. Nedívají se, kdo přišel. Nemají zájem o komunikaci a už vůbec o nějakou společnou aktivitu. Ano, je to možná moje subjektivní zkušenost, ale tak jsem to zažil.

Má smysl chodit do co-workingového centra?

Další věc, která s tímto souvisí, je to, zda má vůbec smysl do takového centra docházet. Za předpokladu, že nemáte potřebu vyhledávat nové zahraniční kontakty a za předpokladu, že Vám nevadí izolace, anebo že jste na cestách s další osobou, nevidím jediný důvod, proč platit další 2500 Kč měsíčně za to, že si sednete mezi ignoranty.


Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 03. 06. 2015
Nečekej a zkus si taky najít svou letenku!

Připravil jsem pro Vás na konci každého článku vyhledávač letenek od společnosti Pelikán, přes kterou jsem již několikrát akční letenky koupil a zažil tak skvělá dobrodružství.