Tenerife: Cesta na místo

Cestovatelský seriál

Cesta na Tenerife ve zkratce

  1. Vlakem do Prahy, u kterého hrozilo zpoždění
  2. Navazujícím žlutým autobusem, který přijel na Florenc jen pro mne
  3. Dalším žlutým autobusem do centra Frankfurtu nad Mohanem
  4. S minutovým přestupem a německým autobusem na letiště Hahn
  5. Letadlem Ryanair na jižní letiště Tenerife
  6. Zapůjčeným autem značky Fiat do cílového města La Laguna

Nejlevnější letenka neznamená, že ušetříte

Uf, cesta to byla vskutku rozmanitá a velice únavná. Vůbec jsem se nevyspal, a tak jsem jen díky dennímu světlu vůbec nějak fungoval. Na místo jsem dorazil zhruba po 24 hodinách a říkal jsem si, že příště si spočítám, jaký dělá rozdíl v ceně letět z Prahy nebo z Ostravy, vzhledem k mé hodinové mzdě. Protože za předpokladu, že bych jel z Prahy, bych ušetřil zhruba 12 hodin. Pokud bych 10 hodin věnoval práci, zajisté by to vyrovnalo vyšší cenu letenky. Zkušenost, kterou jsem si musel odjezdit.

Pronájem auta na Tenerife

Moje premiéra bylo půjčení auta. Auto jsem měl již rezervované a zaplacené přes rentalcars.com za pouhých 4000 Kč na 25 dní. Vše proběhlo přesně, jak jsem očekával. Zablokovali mi 950 EUR na kreditní kartě jako jistinu a předali mi klíčky. Před letištěm na mě čekalo malé autíčko. První, co mě napadlo, když se poprvé nadechl vzduchu ostrova Tenerife, bylo „Jak krásně to tu voní“. Zapnul jsem GPS směrem k ubytování a zanedlouho jsem na dálnici uháněl přes 120 km/h. Během řízení mě napadaly krásné pocity svobody. Svobody, která je téměř opravdová. Člověk se sebere, jede tisíce kilometrů na vzdálený ostrov a sotva vyjde z letiště, už řídí auto v krajině, která je naprosto úchvatná.

Ubytováni u Benedicta

Po mírném bloudění jsem našel cílovou stanici – ubytování přes AirBnb od Benedicta. Vyšlo mě pouze na cca 8 500 Kč na 25 dní. Benedict mě vřele uvítal a vše mi ukázal. Jednalo se o větší byt s více lidmi, kde každý měl svůj pokoj. Nechyběly dvě koupelny a kuchyň. Někomu se to mohlo zdát nepříliš pohodlné, takhle žít s více lidmi. Mně to naopak přišlo jako skvělá alternativa, jak poznat nové lidi z celého světa. Navíc se mohu vždy zavřít do svého pokoje a nerušeně si dělat, co chci, např. tvrdě pracovat na notebooku. Pokud budu mít vůli, napíšu příště o tom, jak jsem na Tenerife poprvé navštívil národní park a jak jsem spatřil gigantickou sopku El Teide. Možná Vám napíšu i o tom, jak jsem měl opět trable s foťákem – tentokrát, jak jsem ho nechal na střeše auta a jel. To je pro dnešek vše.


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 20. 11. 2015