Tenerife: Bez internetu a vavřínový les

Cestovatelský seriál

Již pár dní se potýkám s docela velkým problémem, a to jsou časté výpadky rychlosti internetu v bytě, kde jsem ubytovaný. Někdy to vypadne úplně a nejde se připojit vůbec. Majitel mi slibuje už tři dny, že to „inženýři“ řeší, ale ještě jsem žádného neviděl a celá situace mi přijde docela pochybná.

Jak z toho ven

Naštěstí byl pan majitel tak hodný, že mě již předevčírem vzal do centra města a ukázal mi solidní kavárnu, kde si můžu být, jak dlouho chci a internet je tu solidní. Takže to je řešení číslo jedna. Nicméně to má háček. Kavárna docela dost větrá a po pár hodinách sezení mi je tam docela zima. Druhý háček je v tom, že se tam nemůžu najíst a celkový komfort při práci je jiný než v pokoji, který obýváte. Takže jsem se dnes ráno rozhodl, že koupím datovou SIMku.

Datová SIMka na Tenerife

Ráno jsem se vydal do města a zašel jsem ke dvěma operátorům – Vodafone a Orange. Vodafone mi nabídl 1.5 GB za 20 EUR s možností dalšího dobití za stejnou cenu. Orange mi nabídl 2 GB za 20 EUR s dobitím dalšího množství za 15 EUR. Tak jsem na to přistoupil a ještě mě k tomu příjemně překvapili, protože mi dali ještě jednu dobitou SIMku gratis. Takže mám 4 GB mobilních dat za 20 EUR. Rychlost je navíc docela fajn, protože je téměř všude pokrytí 3G nebo 4G.

Jsem on-line všude a vždy!

Tak jsem se radoval a hned začal internet používat pro komunikaci s přáteli, posílání fotek apod. Taktéž jsem po příchodu na pokoj něco odpracoval a hle, 100 MB pryč. Taktéž je úžasný pocit mít internet na pláži při opalování a taktéž je super pocit mít internet vždy i uprostřed hustého lesa. Použití SIM pro práci je, věřím, zatím dočasné řešení. Tak se i stalo. Po příchodu z dnešní opalovačky na pláži a procházce v krásném lese jsem opět připojen na Wi-Fi. Nicméně rychlost není opět nijak valná.

A jak to vlastně bylo s tím vavřínovým lesem?

Lesy pohoří Anaga

Vzhledem k tomu, že mě samozřejmě pláž nebaví více jak dvě hodiny, vydal jsem se na průzkum další oblasti ostrova. Tentokrát již podruhé do horské části severu – Anaga. V této nejstarší části ostrova rostou na sopečném základu mystické mlhavé pralesy vavřínů. A na ty jsem se dnes šel podívat.

Cruz del Carmen

Podle průvodce jsem dorazil do místa zvané Cruz del Carmen, kde je parkoviště, kavárna, restaurace a možnosti posezení. Taktéž jsou zde nejrůznější naučné tabule a nástup na velmi nenáročnou naučnou stezku vavřínovým lesem. Měl jsem výhodu, že počasí bylo pro podtržení této mystické krajiny ideální. Mlha.

Bylo zde příjemných 14 stupňů, tak jsem se řádně oblékl do mikiny, horských bot a vydal se zkoumat les. Stezka vedla nejprve po dřevěných trámech a již při nástupu jsem viděl velice prapodivné tvary těchto lesů. Byl jsem ve svém foto-živlu. Tato stezka se údajně nazývá stezkou smyslů (Sendero de los sentidos). Mimo naučné tabule zde byly i tabulky, které upozorňovaly, na jaký smysl se má návštěvník zaměřit.

A bylo to opravdu zajímavé. Zrakový vjem jsem již nastínil, ale i ten čichový byl řádný. Les tu krásně voněl po prapodivném koření. Tyto vavřínové lesy jsou velice jedinečné. Původně se vyskytovaly i v Evropě, ale po době ledové i z jižní části Evropy vymizely. Zůstaly pouze na těchto vzdálených jižních ostrovech.


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 08. 12. 2016