Reálné ceny na ostrově Lanzarote

Lanzarote

Ceny na ostrově Lanzarote

Kanárské ostrovy mohou znít exoticky a mnoho lidi si stále myslí, že jsou to ostrovy pro ně finančně nedostupné. Opak je ale opět realitou. Vždyť se mrkněte za kolik si můžete koupit letenku. Stačí pak sehnat levné a dobré ubytování a máte vyhráno. V tomto článku se dozvíte přehledně informace o reálných cenách na ostrově. Většina cen je o 20% vyšších a s některými cenami je to jako u nás v Česku.

Ceny na ostrově Lanzarote 

Jídlo v restauracích

Začnu tím, co je na ostrově nejdražší. Je to jako v celé západní Evropě. Právě stravování v restauracích bývá významnou položkou útraty na dovolené. Podle mých vlastních zkušeností ceny v restauracích začínají někde na 4 eurech za hlavní jídlo (např. kuřecí nugetky s hranolky) a končí u nemyslitelných částek přes 30 euro za jídlo v těch luxusnějších restaurací. Podle portálu numbeo.com se ceny za jídlo v hlavním městě ostrova Lanzaratore pohybují kolem 10-12 euro, což potvrzuje i mou zkušenost. Za trochu lepší jídlo (vynikající pizzu, čerstvou rybu, delikátní těstoviny se sýrovou omáčkou) dáte minimálně 10 eur, což je vlastně jako u nás v těch lepších restauracích.

Pamatujte, že jste na dovolené a nemá smysl řešit zas tak moc vaši útratu. Po dovolené budete zase celý rok makat a budete vzpomínat, jak jste se měli na Lanzarote. Peníze budou a my nebudem!
PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!

Obchody s potravinami

Na Lanzarote je mnoho obchodů s potravinami. My nejvíce navštěvovali Interspar, ve kterém jsme našli skoro vše, co jsme potřebovali. Ceny v obchodě byli o 0-30% vyšší než u nás v Česku. Opět přidám nějaké orientační ceny:

  1. Mléko - 0.73 eur
  2. Kilo sýru - 8 eur
  3. Kilo kuřecích prs - 4 eura
  4. 1,5l vody - 0.63 eur
  5. Láhev piva - 1.2 eur
  6. Láhev vína - od 3 eur
Rada Digitrampa: Odkládejte si z každé výplaty něco na zvláštní cestovatelský spořící účet. Já si například odkládám vždy 10%. Když pak vidím levnou letenku nebo jedu na dovolenou, použiju našetřené peníze a útrata se mi nepromítne do výdajů za daný měsíc.
PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!

Vstupy na památky, atrakce a do národního parku

Další důležitou skupinou výdajů, které Vás budou na Lanzarote zajímat, jsou vstupy na památky, atrakce nebo vstup do národního parku. Zde uvádím příklady cen:

  • Vstupné do kaktusové zahrady - dospělí 5.8 eur, děti 2.8 eur
  • Vstupné do národní parku Timanfaya - dospělí 8 eur, děti 4 eura
  • Vstupné na vyhlídku Mirador del Rio - dospělí 4.5 eura, děti 2.5 eura
  • Vstupné do sopečné jeskyně - dospělí 9 eur, děti 4.5 euro
Rada Digitrampa: Když budete kupovat první vstupenku na vyhlídku, jeskyni, do národního parku a jiných atrakcí, můžete si místo jedné vstupenky zakoupit balíček vstupů na nejznámější atrakce ostrova. Ušetříte a prohlídku ostrova si opravdu užijete.

Shrnutí na závěr

Jak vidíte, ceny na ostrově nejsou tak vysoké, jak jste si možná mysleli. Ceny jsou téměř stejné nebo o trochu vyšší než u nás. Rozdíl je v tom, že na dovolené chodíte častěji do restaurace, častěji platíte za vstupy a utrácíte i za suvenýry. O kávičkách či pivku raději ani nemluvím. Pokud jste nízkonákladoví cestovatelé, mohu Vás příjemně překvapit, že většina přírodních atrakcí ostrova je zdarma a vy tedy řešíte pouze jídlo a ubytování, případně dopravu po ostrově.

PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 15. 01. 2019