Mých 5 nejkrásnějších videí z dronu

Příběhy

Jak jsem se k dronu dostal

Vše začalo po zhlednutí neuvěřitelných záběrů filmu The Home. Film jsem viděl několikrát v průběhu několika let. Následně jsem přemýšlel čistě teoreticky, jak dostal do vzduchu zrcadlovku. Přemýšlel jsem tehdy o zařízeních na bází balónu s heliem apod. V minulém roce ale začali být konečně dostupné drony a to i lajcké veřejnosti. Bez práva, bez strikcí. Prostě jste si ho koupili a začali fotit a toči ze vzduchu. No užasné.

Z dronem jsem tedy začal v roce 2017. Zakoupil jsem si jej někdy na jaře před odletem na Bali a prodal jej někdy koncem roku. Vybral jsem na dnešní poměry už zastaralý Phantom 3 Standard, který tehdy stál přes 20 tisíc. Dnes už za tuto cenu můžete mít mnohem menší přenosný dron s daleko lepším videem a funnkcemi. 

Proč jsem se dronu zbavil

  1. Velká zodpovědnost - dron se několikrát choval nepředpovídatelně a mohl jsem způsobit nehodu
  2. Nejasné právo - V mnoha zemích je právo ohledně lítání s dronem nejasné a několikrát mě naháněli policajti nebo nejrůznější hlídači (např. na Bali a na Srí Lance)
  3. Zdlouhavá úprava videa - jedno 4 minutové video jsem tvořil přes 40 hodin. Je to dřina a je to časově opravdu velmi náročné. Výsledek je ale nádherný.
  4. Špatná přenositelnost - jelikož jsem plánoval už v minulém roce půlroční cestu Asii, věděl jsem, že dron při tolika přeletech s sebou tahat nebudu
  5. Nástup nových lepších dronů - nakonec jsem dron prodal ještě v době, kdy prodatelný ještě byl, teď už bych jej za solidní cenu asi neprodal

Touha po novém dronu

Nyní, kdy jsem čtvrtý měsíc v Asii a projíždím všemi těmi dokonalými místy, jsem si opět zasteskl po dronu a už teď vím, že se k němu prostě musím vrátím. Dnes už jsou daleko lepší a přenositelnější drony, které sbalíte téměř do každé větší kapsy bundy. Máte lepší dosah, máte lepší spolehlivost a lepší video. Jen ta úprava videa asi rychlejší prostě nebude.

5 nejkrásnějších videí, co jsem natočil

No a abyste z toho mého točení dronem něco měli, sesumarizoval jsem jsem 5 nejlepších videí, co jsem sestřihal a natočil. Pokud se Vám nějaké bude líbit, prosím sdílejte jej mezi své přátele. Moc mi tím pomůžete.

#1 BALI - The Island of Gods

 

#2 SRI LANKA

 

#3 Vysoké Tatry

 

#4 Railay, Thajsko

 

#5 Malá Fatra, Slovensko

 


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 06. 03. 2018