Mých 5 nejkrásnějších videí z dronu

Příběhy

Jak jsem se k dronu dostal

Vše začalo po zhlednutí neuvěřitelných záběrů filmu The Home. Film jsem viděl několikrát v průběhu několika let. Následně jsem přemýšlel čistě teoreticky, jak dostal do vzduchu zrcadlovku. Přemýšlel jsem tehdy o zařízeních na bází balónu s heliem apod. V minulém roce ale začali být konečně dostupné drony a to i lajcké veřejnosti. Bez práva, bez strikcí. Prostě jste si ho koupili a začali fotit a toči ze vzduchu. No užasné.

Z dronem jsem tedy začal v roce 2017. Zakoupil jsem si jej někdy na jaře před odletem na Bali a prodal jej někdy koncem roku. Vybral jsem na dnešní poměry už zastaralý Phantom 3 Standard, který tehdy stál přes 20 tisíc. Dnes už za tuto cenu můžete mít mnohem menší přenosný dron s daleko lepším videem a funnkcemi. 

Proč jsem se dronu zbavil

  1. Velká zodpovědnost - dron se několikrát choval nepředpovídatelně a mohl jsem způsobit nehodu
  2. Nejasné právo - V mnoha zemích je právo ohledně lítání s dronem nejasné a několikrát mě naháněli policajti nebo nejrůznější hlídači (např. na Bali a na Srí Lance)
  3. Zdlouhavá úprava videa - jedno 4 minutové video jsem tvořil přes 40 hodin. Je to dřina a je to časově opravdu velmi náročné. Výsledek je ale nádherný.
  4. Špatná přenositelnost - jelikož jsem plánoval už v minulém roce půlroční cestu Asii, věděl jsem, že dron při tolika přeletech s sebou tahat nebudu
  5. Nástup nových lepších dronů - nakonec jsem dron prodal ještě v době, kdy prodatelný ještě byl, teď už bych jej za solidní cenu asi neprodal

Touha po novém dronu

Nyní, kdy jsem čtvrtý měsíc v Asii a projíždím všemi těmi dokonalými místy, jsem si opět zasteskl po dronu a už teď vím, že se k němu prostě musím vrátím. Dnes už jsou daleko lepší a přenositelnější drony, které sbalíte téměř do každé větší kapsy bundy. Máte lepší dosah, máte lepší spolehlivost a lepší video. Jen ta úprava videa asi rychlejší prostě nebude.

5 nejkrásnějších videí, co jsem natočil

No a abyste z toho mého točení dronem něco měli, sesumarizoval jsem jsem 5 nejlepších videí, co jsem sestřihal a natočil. Pokud se Vám nějaké bude líbit, prosím sdílejte jej mezi své přátele. Moc mi tím pomůžete.

#1 BALI - The Island of Gods

 

#2 SRI LANKA

 

#3 Vysoké Tatry

 

#4 Railay, Thajsko

 

#5 Malá Fatra, Slovensko

 


Líbil se ti článek? Tak ho nasdílej prosím na tvůj facebook nebo mi aspoň nechej komentář. Tím mi pomůžeš v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 06. 03. 2018
Nečekej a zkus si taky najít svou letenku!

Připravil jsem pro Vás na konci každého článku vyhledávač letenek od společnosti Pelikán, přes kterou jsem již několikrát akční letenky koupil a zažil tak skvělá dobrodružství.