Kdy navštívit ostrov Koh Samui

Cestovatelské tipy

Mnoho lidi se ptá stále do kola, kdy na ostrov Koh Samui přijet. V tomto článku si tedy rozebereme počasí a klima na ostrově Koh Samui. Nejprve je ale třeba si ujasnit, že se jedná o ostrov, který je pro Thajsko velmi specifický. Mnohdy je sezóna v nesezóně a naopak. V článku budu vycházet z vlastní zkušenosti, ze zkušeností lidí, co na ostrově žijí a z dalšího studia zdrojů na internetu.

Koh Samui

Kdy na ostrově prší

Když jsme na ostrov přijeli loni v půlce listopadu (2017) bylo teplo a polojasno. Hned první dny nám několikrát sprchlo. To ale ještě nic nebylo. V dalších týdnech okolo přelomu listopadu a prosince pršelo celý týden a některé dny jsme se nemohli dostat ani z ubytování. Na ulicích byly bleskové záplavy a celkově jsme byli dost zklamaní. Ještě, že jsme zde byli jako digitální nomádi a mohli aspoň vzdáleně pracovat přes počítač. 

Takže je jasné, že listopad, prosinec a dokonce část ledna je nejrizikovějším obdobím, kdy na ostrov můžete přijet. Na severu Thajska může být klidně nádherně modrá obloha, ale v oblasti ostrova Koh Samui přecházejí tajfuny, které se tvoří někde v oblasti Filipín. Ostrov Koh Samui to téměř vždy schytá. Následně tento tajfun ubírá sílu nad pevninou Thajska a v oblasti Krabi slábne. Nicméně důsledky těchto tajfunů občas dorazí až přes Srí Lanku do Indie.

Koh Samui

Kdy je na ostrově hezky

Na ostrově Koh Samui je tedy riziko dešťů velmi nízké po zbytek roku kromě listopadu-ledna. Je si třeba ale uvědomit, že v období od března-října dosahují teploty až 33 stupnů ve stínu. Ne každý Evropan si takové teploty užije a proto většina lidí považuje za sezónu měsíce, kdy je v Thajsku nižší teplota.

Ignorujte předpovědi

Doporučil bych ignorovat předpovědi a nedívat se každý den do mobilu na to, jak Vám bude aplikace hlásit mraky, bouřky a deště. V Asii jsem byl několikrát a tyto předpovědi prostě neplatí. Když mělo být zamračeno, bylo azuro a když mělo být azuro, pršelo.

Koh Samui

Ostrov si užijete skoro za každého počasí

  1. Pokud jste člověk, který preferuje spíše poznávání ostrova, kultury a jídla, tak Vás počasí ostrova Koh Samui až na ty nejrizikovější měsíce nikdy nezklame.
  2. Jít totiž v azurovém počasí v 33 stupních ve stínu na chrámy nebo na vodopády není úplně ideální. Takže nějaký ten mrak Vám spíše pomůže.
  3. Pokud jste na ostrově v těch nejhorších vedrech, tak nějakou bouřku taky spíše uvítáte a dovolenou Vám určitě nezkazí. Naopak Vás osvěží.
  4. V měsících, kdy neprší a zem je vyprahlá, jsou džungle, příroda a vodopády vyschlé a nejsou tak krásné, jako v měsících v dešťové sezóně nebo krátce po ní.
 

PRŮVODCE OSTROVEM

Objev 44 nejkrásnějších míst ostrova Koh Samui

Získej informace o nejkrásnějších místech, které jsem na ostrově sám osobně navštívil a užij si Koh Samui opravdu na maximum!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 04. 03. 2018