Jede se na Tenerife!

Cestovatelský seriál

Vím, plánuji strávit české jaro na indonéském ostrově Bali, ale nedalo mi to a musím zažít nějaké to další dobrodružství dříve. Dneska jsem se jen tak ze srandy podíval na letenky z Německa na Kanárské ostrovy a samozřejmě jsem našel velmi dobré letenky v listopadu a prosinci. Pouze 2600 Kč za zpáteční letenku z Frankfurtu nad Mohanem. KOUPENO!

Ano, bude mi trvat celou noc se dostat z Ostravy na toto letiště, ale přes Student Agency to vyjde na něco málo přes 2 000 Kč tam i zpět (vlak+bus). Takže za 4 600 Kč se dostanu na ostrov v Atlantickém oceánu s obrovskou sopkou Pico de Teide, která se tyčí do výšky 3 718 m n. m.!

Sháněl jsem ubytování, které vyjde do 10 000 Kč na měsíc, nicméně nyní vyjednávám ubytování přes Airbnb dokonce za cenu 5 000 Kč na měsíc. Po ostrově budu podnikat dobrodružství autem, které pronajmu asi za 5 000 Kč.

Ceny jsou na ostrově dle numbeo asi o 20 % vyšší, samozřejmě restaurace skoro o 100 %, ale já si budu klidně vařit. Hlavně, že uvidím tu sopku a úžasnou přírodu.

Od dnešní noci budu opět usínat s představami, jaké to tam bude!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 20. 09. 2015