6 nejkrásnějších pláží na Koh Lantě v Thajsku

Průvodce

Koh Lanta je úžasný ostrov, který není tak turistický jako blízké lokality thajské provincie Krabi. Na ostrově je řada pláží, kde panuje klid a pohoda. Některé pláže jsou liduprázdné a některé plné malých barů či restaurací. Žádná pláž ale není ale doslova přeplněná. V tomto mini průvodci najdete seznam 6 nejkrásnějších pláží na ostrově Lanta v Thajsku. Tedy podle mého názoru samozřejmě. 

Jak se dostanete na tento ostrov? Začněte koupi letenky do Thajska - návod jsem sepsal v tomto článku.

#1 Klong Khong

Pláž Klong Khong beach se náchazí zhruba 8 km jižně od Saladanu. Je to pláž, která má pravý hippie nadech v každém směru. Moře je tu většinou poklidné a dá se v něm plavat. Pokud není zrovna odliv, kdy moře odkryje kameny. Najdete tu ty nejlepší plážové bary na Koh Lantě, dobrou hudbu a téměř každodenní ohňové fireshow. Doporučuji navštívit večerní fireshow ve Freedom Baru, který Vás určitě svou atmosférou dostane. K pláži se dostanete z hlavní cesty tak, že odbočíte do uličky u cedule s nápisem Freedom Bar. 

Když jsem byl poprvé na Koh Lantě, tuto pláž jsem úplně opomenul. Naopak minulý rok jsem na této pláži strávil jednu z nejkrásnějších oslav Silvestra a Nového roku.

Pláž Khlong Nin Beach Koh Lanta


#2 Pra-Ae Beach (Long Beach)

Snad nejznámější pláž na ostrově Lanta. Pláž má opravněnou přezdívku "Dlouhá pláž" a to proto, že je dlouhá několik kilometrů. Po celé délce je mnoho barů, restaurací, ale i resortů či bungalovů. Mnohé bary a restaurace nabízí za útratu možnost využít lehátka nebo plážové polštáře. Pláž má hrubší béžový písek a skvělý přístup do vody. Dá se zde skvělé plavat.

Doporučuji navštívit restauraci Thai Cat, kde je velká nabídka dobrých jídel. Pokud chcete relaxovat využijte lehátka a sedací vaky plážového baru Mr Wees pizzeria.

Long Beach na Koh Lantě


#3 Epic Beach

Pláž nacházející se v národním parku Mu Koh Lanta na úplném jihu Koh Lanty. Vstup do národního parku je placený. Parkuje se poblíž pláže a vstup na pláž je bezproblémový. Můžete zde strávit příjemné chvíle relaxu na překrásné pláži. Vstup do moře je pozvolný.

Když jsem byl na pláži posledně, byly zde varování, že se zde objevuje jedovatý tvor Měchýřovka portugalská (Portuguese men o'war). Nicméně nic jsem neviděl a normálně se koupal.

Pláž Epic Beach na Koh Lantě


#4 Ao Mai Phai (Bamboo beach)

Poslední pláž na ostrově, která je dostupná, aniž byste museli vstoupit do národního parku. Pláž je široká a dobře se zde plave či koupe. U pláže je několik resortů, kde můžete využít i možnosti lehátek.

Vždy se rád na této pláži procházím. Dá se dojít až na konec pláže k útesům a je to procházka plná klidu a míru.

Pláž Bamboo beach na Koh Lantě


#5 Relax Bay Beach

Méně známá ukrytá pláž. Přesto plná pohodové atmosféry a poklidných barů. Najdete ji, když budete hledat z hlavní cesty odbočku k Fusion Baru.

Pláž jsem měl celý měsíc vedle ubytování, ale jezdil jsem na skútru až na Long Beach. Jakmile jsem ji objevil, nechtělo se mi už jinam. Vždycky jsem si lehl do houpací sítě, dal si kokos a pozoroval západ slunce.

Pláž Relax Bay na Koh Lantě


#6 Nui Bay

Na pláž se dostanete nejlépe od restaurace Diamond Cliff, kde jsou úžasné výhledy na západ slunce. Restaurace je položená na útesu, proto musíte k pláži sejít po schůdcích. Otevře se Vám pohled na krásnou a málo navštěvovanou pláž. Je to takový malý ráj na zemi. Pod útesy se dá dokonce dobře šnorchlovat.

Tuto pláž jsem si velmi oblíbil už při první návštěvě ostrova Lanta.

Pláž Khantiang Beach na Koh Lantě


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 31. 03. 2018