5 zajímavosti v přírodě na ostrově Koh Lanta

Průvodce

Koh Lanta je ostrov, nacházející se v Thajsku v oblasti Krabi. Ostrov je poměrně dost zarostlý původní džungli a je zde proto hned několik míst v přírodě, které stojí za to navštívit. Užijete si tak procházky mezi starými stromy, ochladíte se pod vodopády a navštívite tajuplné jeskyně. Pojďmě se tedy podívat, co ostrov nabízí.

Pokud nevíte jak se do vašeho vysněného Thajska dostat, mrkněte taky na článek Jak koupit letenku do vysněného Thajska.


#1 Stezka džungli v národním parku Mu Ko Lanta

Národní park na jižním cípu ostrova Lanta nabízí hned několik zajímavostí - krásnou pláž, starý bílý maják a nádhernou stezku skrz džungli. Stezku můžete jít ze dvou směrů. Od vstupu do národního parku nebo od pláže. Stezka prochází mezi velkými stromy a skrz bujnou vegetaci a je zde několik naučných tabulí. Stezka je dlážděná. Vstup do národního parku stojí okolo 200 Kč.

Koncem roku 2017, když byla hlavní sezóna nám správci parku nedovolili jít ve směru od vstupu do národního parku, ale pouze ve směru od pláže.

Odkaz na GPS

Stezka džunglí v národním parku Mu Ko Lanta


#2 Tajuplná jeskyně Tiger Cave

Jeskyně Tiger Cave se nachází hluboku v džungli a jde se k ní zhruba hodinu. Na začátku trasy po Vás budou chtít místní zaplatit poplatek. Doporučil bych zaplatit jen základ bez průvodce. Budete mít tak možnost si vše projít ve svém tempu. Trasa vede kolem plytké říčky, takže je třeba počítat s tím, že se můžete trochu namočit. Před vstupem do jeskyně se nachází obrovský strom, který má po obvodu několik metrů. Napříč jeskyni vede několik menších žebříků. Jeskyně je velmi členitá a krásná. Doporučují si vzít také dostatek vody a nenechávat výlet na pozdní hodiny. Vyražte raději dopoledne.

My poplatek za vstup zaplatit místním nechtěli. Rozčilovali se. Když jsme se ze stezky vrátili, zjistili jsme, že máme propíchnutou pneumatiku na skútru. Doporučují tedy pokorně jejich cenu zaplatit a neriskovat problémy.

Odkaz na GPS

Tajuplná jeskyně Tiger Cave


#3 Vodopád Khlon Jark (Chak) Waterwall

Stezka k vodopádu Klon Jark (Chak) je velmi krásná a vede skrz hustou džungli. Vodopád je vysoký několik metrů. Voda v něm ale teče pouze sezónně nebo po silném dešti. Já ho bohužel zažil pouze v období, kdy zrovna moc voda netekla. I tak jsem se vydal dále nad vodopád až k pěkným výhledům. Je to zde docela dost exponované, tak je třeba dávat velký pozor, abyste náhodou nespadli. Pokud si netroufáte na náročnější túru, jděte pouze pod vodopád. Pod vodopádem si můžete udělat relax. Je zde příjemný chládek.

Odkaz na GPS

Vodopády na Koh Lantě


#4 Jeskyně Bat Cave

Jeskyně Bat Cave je poměrně vysoká a má zajímavou výzdobu. Rostou na ní dokonce vysoké stromy a to na místech, kde byste je vůbec nečekali. Doporučují spojit výlet k jeskyni s výletem k vodopádu Klong Jark. Obojí je ve stejné oblasti a dá se zde udělat pěkný okruh.

Odkaz na GPS

Jeskyně Bat Cave na Koh Lantě


#5 Mangrovy

Mangrovy se nacházejí převážně na severovýchodě Koh Lanty a na malé Lantě. Mangrovy nabízí úžasný pohled na zajímavý biotop. Najdete tu mnohdy velké skupiny opic Makaků, zajímavé ptáky či lezoucí ryby. Blízko manrgrovů si můžete pronajmout kajak a udělat si vlastní výlet. Mangrovy jsou ale velmi husté a klikaté. Dá se v nich lehce ztratit. Proto doporučují vzít s sebou mobil s GPS navigaci pro každý případ. Pokud nechcete riskovat a bojíte se do mangrovů sami, zaplaťte si libovolný výlet v jedné z cestovek. Nezapomeňte si vzít nějaké ovoce, kterým nakrmíte opice.

Odkaz na GPS


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 07. 04. 2018