5 nejkrásnějších míst ostrova Lanzarote

Lanzarote

Ostrov Lanzarote je nádherný a každý člověk si zde najde to své. V tomto stručném výběru najdete nejznámější a pro mne subjektivně nejkrásnější místa ostrova. Další nejkrásnější i méně známá místa pak najdete v ebooku Lanzarote, který bude již brzy na blogu k zakoupení.

#1 Pláž Papagayo Beach

Pláž Papagayo Beach se nachází poblíž městečka Playa Blanca. Místo je velmi půvabné svými útesy a pohledy na krajinu i moře. Můžete zde strávit příjemný den na pláži. Dostanete se zde autem po kamenité cestě a u vjezdu do rezervace se platí vstup 3 eura na auto. Na místě se nachází parkoviště a restaurace. Odkaz na GPS souřadnice

Pláž Papagayo Beach, Lanzarote


PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!

#2 Trek Caldera de los Cuervos

V národním parku Timanfaya není moc turistických tras, které by byly volně přístupné. Pro většinu z nich musíte mít speciálního průvodce a toto je nutno rezervovat dlouhou dobu dopředu. Navíc to není levná záležitost. Pro ty, co raději chodí po svých, doporučují navštívit nádhernou krátkou okružní túru kolem kaldery de Los Cuervos. Jedná se asi o hodinovou túru vhodnou i pro méně zdatné turisty. Na začátku trasy je parkoviště a nechybí ani autobusová zastávka. Většinou půjdete po rovince a po velmi udržovaném kamenitém chodníku. Celá trasa je doprovázená naučnými tabulemi, kde se můžete dozvědět zajímavosti o zdejších sopečných aktivitách. Zhruba uprostřed trasy se dostanete přímo do nitra zbytku sopky, kde spatříte zajímavé barevné skály. Tuto procházku nesmíte při návštěvě ostrova Lanzarote minout.

Vstupné: žádné
Otevírací doba: neomezená
GPS na Google Mapě: https://goo.gl/maps/17VzFfaeJbH2

 Trek Caldera de los Cuervos, Lanzarote


#3 Vyhlídka Mirador del Rio

Mirador del Rio je další místo, které patří k těm nejnavštěvovanějším na ostrově, a to opravdu zaslouženě. Jedná se o úžasný vyhlídkový bod, který se nachází na severu ostrova. Vyhlídková budova, která je zarytá na vrcholcích 400 m vysokých útesů, perfektně odráží uměleckou vizi ostrovního architekta Césara Manrique. Ten se snažil zakomponovat své stavby do rázu krajiny tak, aby dokonale splynuly s okolní přírodou. Ve vyhlídkové budově najdete nejen úžasný pohled do propasti pod Vámi, ale i pohledy na protilehlý ostrov La Graciosa. Pokud projdete celou budovu, najdete zde i zajímavý interiér s kulatým oknem, točité schodiště a další designové zajímavosti. Doporučuji zde strávit chvíle před západem slunce.

Vstupné: Dospělí 4,75 euro, děti 2,40 euro (7–12 let)
Otevírací doba: 10:00 to 17:45; 10:00 to 18:45 (15. června– 15. září)
Web: https://www.cactlanzarote.com/en/cact/mirador-del-rio/
GPS na Google Mapě: https://goo.gl/maps/wBHCakZ4wkF2

Vyhlídka Mirador del Rio, Lanzarote


PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!

#4 Kaktusová zahrada Jardín de Cactus

Jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova Lanzarote je právě kaktusová zahrada Jardín de Cactus, která se nachází poblíž městečka Guatiza na severu ostrova. V zahradě, kterou založil ostrovní architekt César Manrique najdete přes 4500 druhů kaktusů. Dominují mezi nimi nádherně kulaté kaktusy, kterým se přezdívá tchýniná sedátka. Tyto nádherné kaktusy, kterých si určitě všimnete se nachází pod kavárnou, nad kterou se tyčí nádherný bílý mlýn. V zahradě si můžete udělat příjemnou asi hodinovou procházku. V místní kavárně se můžete kochat výhledy při kávě. Před zahradou je možno zaparkovat a je zde i autobusová zastávka.

Vstupné: Dospělí 5,80 euro, děti 2,90 euro (7–12 let)
Otevírací doba: 10:00 to 17:45; 09:00 to 17:45 (15.června– 15 září)
Web: https://www.cactlanzarote.com/en/cact/jardin-de-cactus/
GPS na Google Mapě: https://goo.gl/maps/o5iYqtB6HSF2

Kaktusová zahrada Jardín de Cactus, Lanzarote


#5 Sopečné útesy Los Hervideros

Na jihozápadě ostrova Lanzarote se na pobřeží nachází velmi zajímavé lávové útesy. Najdete zde různé vyhlídky a díry v útesech, kde můžete čekat na narážející vodu, která vytváří výtrysky až do několika metrů. Ne nadarmo se tomuto místu říká „Vřící vody“. Sila mořských vln zde názorně ukazuje, co opravdu dokáže. Doporučují zde pobýt v pozdních odpoledních hodinách nebo zde pozorovat západ slunce. Je zde parkoviště a pohodlné cestičky mezi skalami.

Vstupné: žádné
Otevírací doba: neomezená
GPS na Google Mapě: https://goo.gl/maps/iz3tNdRi3QM2

Sopečné útesy Los Hervideros, Lanzarote

PRŮVODCE OSTROVEM

Průvodce po nekrásnějších místech Lanzarote

Získej informace, díky kterým si cestování po ostrově Lanzarote užiješ opravdu na maximum!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 29. 01. 2019