5 nejkrásnějších míst ostrova Koh Samui

Cestovatelské tipy

V tomto přehledu bych Vás rád seznámil s pěti nejkrásnějšími místy ostrova Koh Samui v Thajsku, které musíte vidět. Na ostrově jsem strávil pěkný kousek života a objel jsem ho několikrát skrz na skrz. Samozřejmě se jedná jen o můj subjektivní názor, ale jsem přesvědčený, že nikdo těmito místy nepohrdne.

#1 Wat Plai Laem

Buddhistický chrám Wat Plain Laem byl postaven teprve nedávno, a to na neobvyklé místě. Podstatná část chrámu se totiž nachází na jezírku, kde jsou tři ostrůvky, a na každém z nich je jedna stavba. Hlavní stavbou je socha Guanyina – bohyně smilování, následně bílá socha smějicího se Buddhy, resp. Budaie. Na prostředním ostrůvku se nachází buddhistický chrám zdobený zlatými sochami Buddhy. Toto místo patří k nejkrásnějším památkám na ostrově a je nejlepší jej navštívit před západem slunce, kdy je krásně nasvíceno. Zobrazit na mapě. 

Wat Plai Laem

#2 Na Mueang Waterfall 2

Vodopád Na Mueang Waterfall 2 je mnohem krásnější než Na Mueang Waterfall 1 a cesta k němu může být velmi různorodá. Dá se k němu dojít pěšky od prvního vodopádu, ale spíše doporučují zde přijet na skútru nebo tuk-tukem. Je zde nutno zaplatit vstupné. Za kasou projdete udržovanou zahradou, kde najdete spoustu zajímavých tropických rostlin. Cesta mezi několika vodopády je náročnější a prochází džunglí. Nad vodopády Vás čeká krásný výhled do krajinyZobrazit na mapě.

Na Mueang Waterfall 2

#3 Hin Ta & Hin Yai

Zajímavě vytvarované skály na konci pláže Lamai. Místo je hojně naštěvováno hlavně při západu skunce. Vtip tohoto místa tkví v tom, že zde můžete najít dva skalní útvary, podobající se genitáliím babičky a dědečkaZobrazit na mapě.

Hin Ta & Hin Yai

#4 Dusit Dhewa

Dusit Dhewa je místem soch. Nejedná se ani tak o chrám jako o přehlídku nejrůznějších soch s nejrůznějšími typy subkultur. Jeho tvůrce dlouho snil o něčem podobném a nakonec se mu povedlo jeho sen zrealizovat. Je to skvělé místo, kde se můžete s rodinou vyfotit v magickém prostředí. Platí se zde vstupné okolo 100 THB na osobu. Zobrazit na mapě.

Dusit Dhewa

#5 Lamai Beach

Pláž při městečku Lamai je jedna z nejhezčích na ostrově. Je dlouhá několik kilometrů a nachází se kolem ní mnoho rezortů, barů i restaurací. Přístup do moře je ideální a je zde mnoho míst s lehátky. Většinou můžete lehátko použít, když si něco objednáteZobrazit na mapě.

Lamai Beach

Pokud se Vám výběr líbil, plánujete navštívit ostrov Koh Samui a rádi byste mne podpořili v psaní dalších článků, mrkněte se na e-book, který jsem o ostrově vytvořil a který si můžete koupit za vcelku nízkou cenu. Získáte tím skvělého průvodce a podpoříte mně. Tzv. win-win!

PRŮVODCE OSTROVEM

Objev 44 nejkrásnějších míst ostrova Koh Samui

Získej informace o nejkrásnějších místech, které jsem na ostrově sám osobně navštívil a užij si Koh Samui opravdu na maximum!


Pokud byste měli dotazy, připomínky nebo nějakou Vaši zkušenost, napište mi ji prosím do komentáře dole. Pokud se Vám navíc článek líbil, tak ho prosím sdílejte na svém Facebooku. Tím vším mi pomůžete v motivaci psát další články z mých cest.

Článek byl publikován: 25. 01. 2018